Højer Idrætsforening
Højer Idrætsforening

Deltagerliste 2018

Delt. Nr. Fulde Navn Fødselsår Kommune Type  
2 Volkert Truelsen 1950 Tønder adult  
4 Hanne Rosenberg 1960 Tønder adult  
5 Hanne Mark 1946 Tønder adult  
6 Boh Tygesen 1952 Tønder adult  
7 Anette Liljensøe 1972 Tønder adult  
8  - Tilde Liljensøe 2005 Tønder child  
9 Christina Nielsen 1982 Tønder adult  
10  - Marcel Jannsen 2011 Tønder child  
11  - Johan Jannsen 2013 Tønder child  
12 Anna Lauritsen 1997 Tønder adult  
15 Preben Hagensen 1978 Tønder adult  
16 Helena Jensen 1985 Aabenraa adult  
17  - Bo Jensen 1983 Aabenraa adult  
18  - Johanne Matthiesen 1983 Aabenraa adult  
19  - Nis Christian Matthiesen 1981 Aabenraa adult  
21 Bente Kofod Christensen 1962 Tønder adult  
22  - Anna Sobera Bossen 1958 Tønder adult  
23  - Åse Frandsen 1954 Tønder adult  
24 Betina Mensel Møller 1977 Tønder adult  
25  - Jan Mensel Møller 1968 Tønder adult  
26  - Jacob Mensel Møller 2009 Tønder barn  
27  - Christian Mensel Møller 2007 Tønder barn  
30 Simon Juul 1976 Tønder adult  
31  - Dorte Juul 1976 Tønder adult  
32  - Iben Juul 2004 Tønder barn  
33  - Signe Juul 2006 Tønder barn  
34  - Søren Juul 2010 Tønder barn  
35 Jørgen Popp Petersen 1993 Tønder adult  
36 Per Jacobsen 1944 Tønder adult  
37 Ulla Kier Frisk 1955 Tønder adult  
38 Dorthe Schmidt 1958 Tønder adult  
39  - Jette Johansen 1956 Tønder adult  
40 Henrik Petersen 1985 Tønder adult  
42  - Magnus Petersen 2010 Tønder child  
43 Anders kirch 1969 Tønder adult  
44  - kirch kirch     barn  
46 Mona Thimsen 1987 Tønder adult  
47  - Max Thimsen 2009 Tønder barn  
48  - Asta My Thimsen 2011 Tønder barn  
49 Peter Hegelund 1976 Tønder adult  
50 Uwe Iwersen 1959 Tønder adult  
51  - Iwersen Iwersen     barn  
52 Birgit Vester 1951 Aabenraa adult  
53 Vivian Johannsen 1968 Aabenraa adult  
54 Hanne Carstensen 1971 Tønder adult  
55 Arne Skjold Christensen 1963 Vejen adult  
56 Poul Erik Lorenzen 1978 Tønder adult  
57 Alexander Bak 2002 Tønder adult  
58  - Daniel Møller 2002 Tønder adult  
59  - Emma Zimling 2002 Tønder adult  
60  - Gustav Fausing 2002 Tønder adult  
61  - Markus Petersen 2002 Tønder adult  
62  - Nicklas Damkier 2001 Tønder adult  
63  - Niels Villumsen 2002 Tønder adult  
64  - Oliver Sindt 2001 Tønder adult  
65  - Sang Thang 2001 Tønder adult  
66  - Sofie Rousing 2002 Tønder adult  
67  - Carsten Stosiek 2003 Tønder barn  
68  - Dorthea Nielsen 2004 Tønder child  
69  - Frederikke Rennekamp 2003 Tønder barn  
70  - Helge Jørgensen 2003 Tønder barn  
71  - Laurtis Ries 2003 Tønder barn  
72  - Maria Olsen 2003 Tønder barn  
73  - Tobias Mulvad 2003 Tønder barn  
74  - Maria Hansen 1977 Tønder adult  
75  - Magnus Hansen 2012 Tønder barn  
76 Gunner Holm 1951 Tønder adult  
78 Neel Rudebeck 1994 Tønder adult  
79  - Thor Rudebeck 1996 Tønder adult  
80  - Lene Rudebeck 1966 Tønder adult  
81  - Maria Hansen 1996 Tønder adult  
82  - Tina Hansen 1968 Tønder adult  
83  - Mads Hansen 1999 Tønder adult  
85 Lars Helt Høyer 1973 Tønder adult  
86  - Høyer Høyer     barn  
87 Olivia Gade 1957 Tønder adult  
88 Christian Hansen 1967 Tønder adult  
89 Henning Nielsen 1960 Tønder adult  
90  - Tove Mathiesen 1961   adult  
91 Lone Hansen 1961 Tønder adult  
92 Eik Runge 1996 Odense adult  
93 Margrethe  Abildgård 1952 Tønder adult 4,4
98 Connie Runge 1978 Tønder adult 9,3
99 Per Refling 1964 Tønder adult 9,3
100 Jane R. Ohlsen 1991 Tønder adult 4,4
101 Merethe Refling 1965 Tønder adult 9,3
102 Sandra Jepsen 1984 Tønder adult 4,4
103 Morten Jepsen 1981 Tønder adult 4,4
104 Pia Dav Müller 1965 Müller adult 4,4
105 Divya Frisk 1987 Tønder adult 4,4
106 Ellen Thomsen 1967 Tønder adult 9,3
107 Jens L. Hansen 1965 Tønder adult 4,4
108 Jan Müller 1965 Tønder adult 9,3
109 Henrik Petersen 1972 Tønder adult 4,4
110 Julie Grønkær 2008 Tønder barn 4,4
111 Lina Hansen 2009 Tønder barn 4,4
112 Viktoria Tygesen 2008 Tønder barn 4,4
113 Luna Petersen 2008 Tønder barn 4,4
114 Karen Boes Lund 2004 Tønder barn 4,4
115 Liam Tygesen 2004 Tønder barn 4,4
116 Ida R. Ohlsen 2009 Tønder barn 4,4
117 Luna Petersen 2008 Tønder barn 4,4
118 Anne R.Ohlsen 2009 Tønder barn 4,4
119 Signe R. Ohlsen 2008 Tønder barn 4,4
120 Albert Jepsen 2014 Tønder barn 4,4
121 Hannah Tygesen 2008 Tønder barn 4,4
 
 
       
  Digeløb nr. 71
Deltagere ½ maraton
       
Delt. Nr. Navn Årgang Kommune Klub 100 ½ Marathon løbstid
1 Jørn Nissen Petersen 1967 Haderslev   02:03:00
3 Karen Gad Svendsen 1973 Tønder   01:57:00
94 Kerrin Carstensen 1968 Niebüll Fri Ööwingsfloose  
95 Ellen Lützen 1968 Tinningssted Fri Ööwingsfloose  
96  Ocke Junge 1965 Tinningssted Fri Ööwingsfloose  
97 Tim Jannichsen 1984 Risum-Lindholm Fri Ööwingsfloose  
45 Tine Mærsk Brodersen 1978 Sønderborg Aaig 01:49:04
13 Finn Jacobsen 1970 Aabenraa Bolderslev løb og motion 02:23:53
14  - Jytte Jacobsen 1976 Allerød Bolderslev løb og motion 02:23:54
20 Hanne Schmidt 1957 Skanderborg Klub 100 ½ Marathon 02:38:00
28 Dorte Snabe 1973 Aabenraa Bolderslev løb og motion 02:02:52
29  - Poul Snabe 1970 Aabenraa Bolderslev løb og motion 01:45:00
74 Flemming Hansen 1969 Tønder Tønder Løbeklub 02:03:56
84 Hans Renkwitz 1973 Aabenraa Rødekro Tri og Motion  01:41:43

Bliv medlem
Går du og drømmer om at blive friviilig hjælper i Højer IF, så klik her:
Bliv medlem
Kalender
Besøg vores side
Højer Idrætsforening | Halvej 1 | 6280 Højer