Højer Idrætsforening
Højer Idrætsforening
UDENDØRS FODBOLD EFTERÅR 2020
 
HOLD ÅRGANG TRÆNINGSTID TRÆNER KONTAKT TIL TRÆNER
Old Boys 32 år + Tirsdag 19.30-21.00 Jeppe Tygesen jeppe_tygesen@jubii.dk
60159131
Senior Herrer 2003 + Mandag og onsdag
19.00-20.30
Henrik Stenfelt phenning_245@hotmail.com
23952583
Senior Herrer (serie 5) 2003 + Mandag og Onsdag
19.00-20.30
Nicki Z. Sørensen nicki.zeberg@hotmail.com
29885770
Senior Damer og U-18 piger
Samarbejde med Tønder
2004 + Tirsdag og Torsdag
18.30-20.00
Træner på skift i
Højer og Tønder
Kim Dalügge


Danny Nielsen
kd@tsf-fodbold.dk
25624567


23362535
 
Senior Damer 7-mands 2004 + Onsdag 19.00-20.15 Ove Danielsen peter2@post9.tele.dk
20469287
U-17 drenge
Samarbejde med Tønder
og Bredebro
2004-2005 Tirsdag og torsdag
16.45-18.30
Træner i Tønder
Søren Jensen sj@tsf-fodbold.dk
27529756
U-15 drenge
Samarbejde med Bredebro
2006-2007 Nærmere info følger    
U-15/16 Piger
Samarbejde med
Møgeltønder og Tønder
2005-2006 Tirsdag og torsdag
17.30-19.00
Tirsdag i Tønder
Torsdag i Højer
Jan Karstensen

Stephan Wendicke
j_bk@live.dk
61284908

post@jpajensen.dk
20146641
U-13 Drenge
Samarbejde med Bredebro 
og Tønder
2008 Tirsdag 15.30-17.00
i Tønder

Torsdag 16.00-17.30
i Bredebro
Andreas Ellemann Broe

Nicki Zeberg Sørensen

nicki.zeberg@gmail.com
29885770
U-12 Drenge 2009 Mandag 17.30-18.45 Emil Hansen

Morten Overgaard
emil_hansen94@hotmail.dk
22383896

mortenovergaard5@gmail.com
42250636
U-12/13/14 Piger
Samarbejde med Tønder
og Møgeltønder
2007
2008
2009
Tirsdag og torsdag
16.00-17.30
Træner i Møgeltønder
Sven Hansen


Nicolai Hasberg


Espen Reedtz
svenhansen5@icloud.com
28943002

nhasberg@tsf-fodbold.dk
22186033

re@toender-gym.dk
20962454
U-10/11 Drenge 2010-2011 Onsdag 16.15-17.30 Thomas Tygesen thty@ecco.com
41866600
U-8/9 Drenge
U-10/11 Piger
2012-2013
2010-2011
Onsdag 16.15-17.30 Christian Bergmann

Oskar Drøhse Elneff
craekz@gmail.com
61684212

 
U-8/9 Piger 2012-2013 Tirsdag 16.30-17.30 Sofie Bertelsen sofie_bertelsen@outlook.dk
26429027
Fodboldleg 2014
og yngre
Tirsdag 16.30-17.30 Stefan Nielsen


Henrik Petersen


Morten Jepsen
stefan_nielsen89@live.dk
25596613

hp-petersen@live.dk
51378142

mossekr@hotmail.com
51748671
Bliv medlem
Går du og drømmer om at blive friviilig hjælper i Højer IF, så klik her:
Bliv medlem
Kalender
Besøg vores side
Højer Idrætsforening | Halvej 1 | 6280 Højer